Eğitim kurulumuzu tanıyalım

Emre Zafer Güney

1 Mayıs 1990'da Düzce'de doğdu. Lise öğrenimine TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi'nde devam ederken, ikinci sınıfı değişim öğrencisi olarak AFS-YES bursuyla New York eyaletinde Albany High School'da okudu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi bölümünde yüksek lisansını tamamlandı. Doktora öğrenimini Bulgaristan'da D.A. Tsenov Academy of Economics ünivesitesinde Ekonomi ve Yönetim alanında yapmaktadır, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nü okumaktadır.

2012 yılında Migros'ta İş Geliştirme Departmanı'nda çalışmaya başladı. Yaklaşık üç yıl sonra İnsan Kaynakları Planlama Departmanı'na geçiş yaptı. Şu anda Organizasyonel Gelişim ve Verimlilik Departmanı Müdürü olarak çalışmaktadır.

AFS Gönüllüleri Derneği, UNICEF, Türk Kültür Vakfı, TOFD, İnanç Mezunları Derneği ve YES Derneği'ndeki çeşitli projelerde farklı görevlerde gönüllü olarak çalıştı. 2019 yılı itibariyle YES Derneği Yönetim Kurulu'da görev almaktadır.

F. Biray Haşlaman

1955 Manisa doğumlu. Eğitimini İstanbul Yıldız İlkokulu ve Atatürk Kız Lisesi'nde (Beşiktaş Atatürk Anadolu) sürdürmesinin ardından, AFS bursuyla gittiği Amerika'da lise diplomasını aldı. İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi'ni Kimya Yüksek Mühendisi olarak bitirdi ve polimerler üzerine yaptığı araştırma ile master diploması aldı.

Bir dönem ilaç sektöründe hammaddeler üzerine spesifikasyon çalışmaları yürüttükten sonra eğitim dünyasına geçiş yaptı. Özel Ortadoğu Lisesi'nde üç yıl kimya öğretmenliği, ardından FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi'nde on yedi yıl kimya öğretmenliği ve bunun yanı sıra uzun bir dönem zümre başkanlığı yaptı ve ayrıca bu kurumun ISO-9001 kalite belgelendirilmesi döneminde dokümantasyon ve iç denetim çalışmalarında yer aldı. 2007-2017 yılları arasında Gebze'de, üstün zekalı ve özel yetenekli öğrencilere eğitim veren TEVİTÖL'de öğretmenliğini tamamladı.

Muhtelif yıllara ait MEB-Üstün başarı ödülleri ve Türkiye genelinde TUBİTAK-Araştırma Projeleri derece ödülleri bulunmakta. Ayrıca C-tipi İSG uzmanlık belgesine sahip.

Yılmaz Keskin

11 Eylül 1955 doğumlu. Kabataş Erkek Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. 10 yıl devlet liselerinde Tarih öğretmeni ve idareci olarak görev yaptı. Daha sonra özel öğretim kurumlarına geçerek FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi'nde müdür yardımcısı, TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi'nde müdür olarak görev yaptıktan sonra Darüşşafaka Lisesi müdürlüğünden emekli oldu. Üstün yetenekli öğrencilerin eğitimi ve üniversite giriş sınavlarına hazırlık çalışmaları bulunmaktadır.


Emre Laleli

17 Temmuz 1990'da Kırıkkale'de doğdu ve ilkokul eğitimini burada tamamladı. 2004 yılında lise eğitimine TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi'nde başladı. Öğrenim gördüğü 4 sene içerisinde akademik çalışmaların yanında müzik ve spor alanlarında da faaliyetler gerçekleştirdi. Lise eğitimindeki son senesinin ardından Mercator bursu ile gittiği Almanya'nın Aachen şehrinde AFS değişim programını tamamladı.

Değişim yılının ardından 2009 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği'nde tam burslu eğitimine başladı. Üniversite eğitimi sırasında Erasmus programı ile Almanya'nın Nürnberg şehrindeki Friedrich-Alexander Üniversitesi'nde değişim programını tamamladı. Devam eden dönemde 2 yaz boyunca Nürnberg'teki Fraunhofer Institute'ta stajyer mühendis olarak görev aldı. Üniversite eğitiminin ardından 2015-2019 yılları arasında EY fimasında yönetim danışmanı olarak çalıştı.

Şu an yapay zeka tabanlı çözümler geliştiren bir teknoloji firması olan FalconAI Technologies, Inc.'te ülke müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir. İş hayatının yanında müzik alanında da faaliyetlerde bulunmaktadır.

Canan Okatan

26.11.1957 Edirne doğumlu. 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu, şimdiki adıyla Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına Gökdil Dershanelerinde başladı. Daha sonra ilk açılan Özel okullardan olan Ortadoğu lisesinde İngilizce öğretmeni ve Lise Koordinatörlüğü yaptı.

Boğaziçi Üniversitesinde RSA DOTE Programı başta olmak üzere alanında yurt içi ve yurt dışında İngilizce öğretim yöntemleri, öğretmen eğitimi ve eğitim yönetimi konularında birçok eğitim programına katıldı.

Halen FMV Ayazağa Işık Okullarında Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı görevinde bulunmakta.

Evli ve bir çocuk annesi.