Eğitim kurulumuzu tanıyalım

Esin Cıranoğlu

30 Ağustos 1986 Tekirdağ'da doğdu. İlköğretim eğitimini Tekirdağ'da tamamladıktan sonra, lise eğitimini 2005 yılında TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi'nde tamamladı. Öğrenim gördüğü süre içerisinde Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı'nda gönüllü çalışmalarda yer alırken; bilimsel projelerde ve atletizm, voleybol gibi spor dallarında TEVİTÖL'ü temsil etti.

Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Enformatiği'nde eğitim gördüğü süre boyunca yaz dönemlerinde Bremen Üniversitesi'nde ve DAAD (Alman Akademik Değişim Servisi) tarafından sağlanan bursla Lüneburg Üniversitesi'ndeki eğitim programlarına katıldı. Erasmus değişim programıyla Reutlingen Üniversitesi'nde bir dönem eğitim aldı. 2013 yılında Bahçeşehir Üniversitesi'nde İngilizce MBA programını tamamladı.

2009 yılında Mercedes-Benz Türk A.Ş.'de başlayan kariyerinde, aynı kurum bünyesinde 12 yıl boyunca Controlling, Satış & Pazarlama ve Bayi Ağı Yönetimi gibi farklı fonksiyonlarda görevler aldı. Ekim 2021'den bu yana Enerjisa Enerji Müşteri Deneyimi Yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Emre Zafer Güney

1 Mayıs 1990'da Düzce'de doğdu. Lise öğrenimine TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi'nde devam ederken, ikinci sınıfı değişim öğrencisi olarak AFS-YES bursuyla New York eyaletinde Albany High School'da okudu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi bölümünde yüksek lisansını tamamlandı. Doktora öğrenimini Bulgaristan'da D.A. Tsenov Academy of Economics ünivesitesinde Ekonomi ve Yönetim alanında yapmaktadır, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nü okumaktadır.

2012 yılında Migros'ta İş Geliştirme Departmanı'nda çalışmaya başladı. Yaklaşık üç yıl sonra İnsan Kaynakları Planlama Departmanı'na geçiş yaptı. Şu anda Organizasyonel Gelişim ve Verimlilik Departmanı Müdürü olarak çalışmaktadır.

AFS Gönüllüleri Derneği, UNICEF, Türk Kültür Vakfı, TOFD, İnanç Mezunları Derneği ve YES Derneği'ndeki çeşitli projelerde farklı görevlerde gönüllü olarak çalıştı. 2019 yılı itibariyle YES Derneği Yönetim Kurulu'da görev almaktadır.

F. Biray Haşlaman

1955 Manisa doğumlu. Eğitimini İstanbul Yıldız İlkokulu ve Atatürk Kız Lisesi'nde (Beşiktaş Atatürk Anadolu) sürdürmesinin ardından, AFS bursuyla gittiği Amerika'da lise diplomasını aldı. İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi'ni Kimya Yüksek Mühendisi olarak bitirdi ve polimerler üzerine yaptığı araştırma ile master diploması aldı.

Bir dönem ilaç sektöründe hammaddeler üzerine spesifikasyon çalışmaları yürüttükten sonra eğitim dünyasına geçiş yaptı. Özel Ortadoğu Lisesi'nde üç yıl kimya öğretmenliği, ardından FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi'nde on yedi yıl kimya öğretmenliği ve bunun yanı sıra uzun bir dönem zümre başkanlığı yaptı ve ayrıca bu kurumun ISO-9001 kalite belgelendirilmesi döneminde dokümantasyon ve iç denetim çalışmalarında yer aldı. 2007-2017 yılları arasında Gebze'de, üstün zekalı ve özel yetenekli öğrencilere eğitim veren TEVİTÖL'de öğretmenliğini tamamladı.

Muhtelif yıllara ait MEB-Üstün başarı ödülleri ve Türkiye genelinde TUBİTAK-Araştırma Projeleri derece ödülleri bulunmakta. Ayrıca C-tipi İSG uzmanlık belgesine sahip.


Canan Okatan

26.11.1957 Edirne doğumlu. 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu, şimdiki adıyla Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına Gökdil Dershanelerinde başladı. Daha sonra ilk açılan Özel okullardan olan Ortadoğu lisesinde İngilizce öğretmeni ve Lise Koordinatörlüğü yaptı.

Boğaziçi Üniversitesinde RSA DOTE Programı başta olmak üzere alanında yurt içi ve yurt dışında İngilizce öğretim yöntemleri, öğretmen eğitimi ve eğitim yönetimi konularında birçok eğitim programına katıldı.

FMV Ayazağa Işık Okullarında Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu, 2018 yılında emekli oldu.

Evli ve bir çocuk annesi.