Sanata destek: AIMA sera konserleri

AIMA, 1998 yılında Prof. Filiz Ali tarafından kuruldu. Kuruluşundan beri Akademi, genç müzisyenlerin ufuklarını ve müzik kariyerlerini genişleterek eğitimlerini teşvik etmek yolunda öncülük görevi üstlenmektedir. Ağırlıklı olarak yaylı çalgılara odaklanan müzik ustalık kursları her yıl yaz ve sonbahar dönemlerinde Ayvalık'ta düzenlenmektedir. Türkiye'den, Avrupa'dan, hatta Yeni Zelanda gibi dünyanın öbür ucundan gelen öğrenciler, 8-10 gün boyunca yoğun bir şekilde öğrenme, çalışma ve ustalık kursları sonunda verecekleri konserler için bir araya geliyorlar.

Melinler, AIMA'nın başlangıç yıllarında evlerini masterclass çalışmaları için AIMA'nın kullanımına açtılar, arpist Şirin Pancaroğlu ve İtalyan flütist Vieri Bottassini derslerini bu tarihi mekanda vermeye başladılar. 2002'de ise Leipzig Mendelssıfh-Bartholdy Konservatuarı viyolonsel profesörü Peter Bruns ilk kez Ayvalık'a geldi ve Vieri ile birlikte Melin'lerin evinde kaldılar.

Melin ailesi AIMA'nın çalışmalarına destek vermekten mutluluk duyuyor, Melin ailesinin ve ASKEV'in desteği hep sürecek.

Blog
Blog
Blog
Blog
1. Peter Bruns çello sınıfı 2003 (fotoğraf http://filizali.blogspot.com.tr/)
2. Serada Vivaldi Mevsimler 2005 (fotoğraf http://filizali.blogspot.com.tr/)
3- 4. 2017 Alexander Rudin çello ustalık sınıfı öğrencileri Eylül 2017'de bizim serada konser provası yaptılar, izleyicili ciddi ilk denememizdi. Akustik ortamı beğenilen seramız 70-80 izleyici alıyor ve 2018'de de AIMA etkinliklerine açık.