ACI KAYBIMIZ

Mütevelli Heyet üyemiz Dr. Oya Berk'i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.

Oya Berk ve 3 Aralık 2018'de kaybettiğimiz Binnaz Melin'in 1970 yılında Moran Lisesi'nde başlayan dostlukları ömür boyu devam etmişti. Oya Berk'in kendi ağzından özgeçmişi:

27 Mart 1946'da İzmir'de doğdum. İzmir Amerikan Kız Koleji'ni bitirdikten sonra 1970 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldum ve lisans üstü çalışmalarıma başladım. 1983 yılında İngiltere Lancaster Üniversitesi'nde Dilbilim ve Dil Öğretimi alanında Yüksek Lisansımı tamamlayıp 1996'da Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden doktoramı aldım.

Üniversite'yi bitirdikten sonra 1970-2017 yılları arasında geniş bir yelpazeye dağılan değişik kurumlarda görev yaptım. Özel Moran Lisesi ve Türk-İngiliz Kültür Derneği'nde İngilizce öğretmeni olarak çalıştım. Ayrıca Özel Moran Lisesi'nde müdür baş yardımcısı olarak görevliydim. Daha sonra sırasıyla İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Haliç Üniversitesi ve Doğuş Üniversitesi'nde İngiliz/Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümleri'nde öğretim üyesi olarak çalıştım; İngiliz/Amerikan Edebiyatı, Karşılaştırmalı Edebiyat, Edebiyat Eleştirisi, Dünya Edebiyatı, Dilbilim ve İngilizce öğretimi alanlarında dersler verdim. Doğuş Üniversitesi'nde öğretim üyeliği görevime ek olarak İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığını yürüttüm. 1 Eylül 2017 'de Doğuş Üniversitesi'nden ayrıldım. Şu anda bir kuruma bağlı olarak çalışmıyorum.

Blog
Blog